Missen Haberler

MAHALLİ İDARELER İŞVERENLERİ SENDİKASI ÜYELERİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) Genel Başkanı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Başkent’te belediye başkanları, milletvekilleri ve parti genel başkan yardımcılarına iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Sözlü, “Bu ziyafet ortamında, Ramazan ayının manevi ikliminde siz değerli gönüldaşlarımızla, dostlarımızla bir arada olmak için buraya geliyoruz. Biliyorum ki hepinizin programı bozuluyor, fedakarlık yapıyorsunuz. Ama bir araya gelişlerimiz muhakkak ki Ramazan ayında çok önemli” dedi. Genel Başkanı olduğu Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası’nın adından anlaşılacağı üzere bir işveren sendikası olduğunu ve belediyelerde işveren temsilcisi olarak görev yaptıklarını anlatan Sözlü, “190 üyemiz var. Çeşitli siyasi partilerden üyelerimiz var. Türkiye’de işveren sendikacılığının yegane temsilcisidir sendikamız” şeklinde konuştu. Sözlü, kendilerinden önce başkanı olduğu sendikaya emek verip kendilerine devredenlerin emeklerini yüceltmeye çalıştıklarını kaydederek, “Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda da sendikamızı genel başkan olarak yönetim kurulunda temsil ediyorum” ifadelerini kullandı. Çalıştırdıkları nitelikli eleman ve her yıl yapmış oldukları sözleşmelerle işveren sendikacılığında Avrupa’da da ciddi yer edindiklerini söyleyen Sözlü, “Sendikamızın misyonunu, işveren sendikacılığı devam ettiği sürece var etmek niyetindeyiz. Uzun soluklu bir kurum olmaya çalışıyoruz. Biz de aynı şekilde bizden sonrakilere o şekilde bayrağı bırakmak istiyoruz” dedi. Ramazan ayının Türk milletine, İslam alemine rahmet ve bereket getirmesini dileyen Sözlü, konuşmalarını iftar yemeğine teşrif edip, kendilerini şereflendiren herkese teşekkür etti.

MAHALLİ İDARELER İŞVERENLERİ SENDİKASI (MİS) 7.OLAĞAN GENEL KURULU
GÜNDEM 1. Açılış 2. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı 3. Başkanlık Divanı'nın seçimi 4. Sendika üyeleri/misafirlerin konuşmaları 5. Yönetim Kurulu çalışma raporu, Mali rapor, Yeminli Mali Müşavir raporu ve Denetleme Kurulu raporunun okunması ve görüşülmesi 6. Yönetim ve Denetleme Kurulunun ibra edilmesi 7. Yeni Dönem Bütçesinin kabulü 8. Yönetim ve Denetleme Kurulu Başkanı ve üyelerine verilecek ücretler, her türlü ödenek, yolluk ve tazminatların tespiti ve yönetim kuruluna yetki verilmesi 9. Sendika hizmetleri için daimi veya geçici olarak görevlendirileceklere verilecek ücret, gündelik ve yollukların tavanının tespiti ve yönetim kuruluna yetki verilmesi 10. 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereği Ana Tüzükte Yapılması Zorunlu Değişiklikler ve İlave Değişikliklerin görüşülmesi ve oylanması 11. Yönetim, Denetleme ve Disiplin kurulu asıl ve yedek üyeliklerine gösterilecek aday listelerinin tespiti ve seçim kurulu başkanına verilmesi 12. İlgili Makamlar ve Mahkemelerce Kanuna Aykırı Görülerek Düzeltilmesi İstenen Konular Hakkında Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi 13. Dilek ve Temenniler 14. Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Organlarının Seçimi 15. Kapanış TARİH: 1’inci Toplantı 19 Ekim Perşembe (Saat: 09.00 – 17.00) Çoğunluk Sağlanamazsa 2’inci Toplantı 26 Ekim Perşembe (Saat: 09.00 – 17.00) YER:Cevizlidere Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. No:137/6-7-8 Balgat/ANKARA