Missen Haberler

YILIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI – HÜSEYİN SÖZLÜ

huseyinsozlu

Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Birliği (TAÇED) tarafından bu yıl 4′ üncüsü düzenlenen ödül töreninde yılın en başarılı ilçe belediye başkanı MİS Genel Başkanı, Sayın Hüseyin SÖZLÜ (Ceyhan Belediye Başkanı) seçilmiştir. Ödül töreninde Sayın Sözlü yerine ödülü MİS Genel Sekreteri Mehmet ORUÇÖZ almıştır.

(IHA) Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Birliği tarafından (TAÇED) bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ödül töreninde proje ve çalışmalarıyla ödüle layık görülen isimler ödüllerini aldı.

Ankara Rixsos Otel’de düzenlenen törende yılın bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratları, sivil toplum örgütleri, iş, basın ve sanat dünyasının başarılı isimlerine ödül verildi. Törene en iyi siyasetçi ödüllerine layık görün MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, yılın büyükelçisi ödülüne layık görülen Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Ackart Cuntz’un yanısıra ünlü türkücü Latif Doğan, sanatçı Sibel Turnagöl, ünlü tiyatrocu Levent Kırca ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili Vural, ödüllendirmenin güzel birşey olduğunu belirterek, bunun Türk geleneklerinde de yer aldığını ifade etti. Vural, verilen ödüllerin kişiyi teşvik edici özelliği olduğunu söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas ise TAÇED’in önemli işler yaptığını ifade etti. Çalışanın, emeklinin sorunlarına çözüm bulunmasının önemli olduğuna işaret eden Kafkas, “Çalışanın sorununu ne kadar çözerseniz ülkenin kalkınmasına o kadar katkıda bulunursunuz” dedi.

Konuşmasında dün TEKEL işçilerine yönelik polisin sert müdahalesini de eleştiren Kafkas, “İktidarda olan bir partinin milletvekili olarak işçilere polisin bu davranışını tasvip etmediğimizi İçişleri Bakanımıza da ilettik. Hiçbir şekilde çalışanlara böyle bir davranışın onaylanmasının mümkün olmadığını söyledim. Bu olayı kınadığımı söylüyorum” diye konuştu.

Öte yandan geceye katılan ünlü türkücü Latif Doğan söylediği şarkılarla geceye renk kattı.