Missen Haberler

YILIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI – HÜSEYİN SÖZLÜ

Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Birliği (TAÇED) tarafından bu yıl 4′ üncüsü düzenlenen ödül töreninde yılın en başarılı ilçe belediye başkanı MİS Genel Başkanı, Sayın Hüseyin SÖZLÜ (Ceyhan Belediye Başkanı) seçilmiştir. Ödül töreninde Sayın Sözlü yerine ödülü MİS Genel Sekreteri Mehmet ORUÇÖZ almıştır.

(IHA) Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Birliği tarafından (TAÇED) bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ödül töreninde proje ve çalışmalarıyla ödüle layık görülen isimler ödüllerini aldı.

Ankara Rixsos Otel’de düzenlenen törende yılın bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratları, sivil toplum örgütleri, iş, basın ve sanat dünyasının başarılı isimlerine ödül verildi. Törene en iyi siyasetçi ödüllerine layık görün MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, yılın büyükelçisi ödülüne layık görülen Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Ackart Cuntz’un yanısıra ünlü türkücü Latif Doğan, sanatçı Sibel Turnagöl, ünlü tiyatrocu Levent Kırca ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili Vural, ödüllendirmenin güzel birşey olduğunu belirterek, bunun Türk geleneklerinde de yer aldığını ifade etti. Vural, verilen ödüllerin kişiyi teşvik edici özelliği olduğunu söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas ise TAÇED’in önemli işler yaptığını ifade etti. Çalışanın, emeklinin sorunlarına çözüm bulunmasının önemli olduğuna işaret eden Kafkas, “Çalışanın sorununu ne kadar çözerseniz ülkenin kalkınmasına o kadar katkıda bulunursunuz” dedi.

Konuşmasında dün TEKEL işçilerine yönelik polisin sert müdahalesini de eleştiren Kafkas, “İktidarda olan bir partinin milletvekili olarak işçilere polisin bu davranışını tasvip etmediğimizi İçişleri Bakanımıza da ilettik. Hiçbir şekilde çalışanlara böyle bir davranışın onaylanmasının mümkün olmadığını söyledim. Bu olayı kınadığımı söylüyorum” diye konuştu.

Öte yandan geceye katılan ünlü türkücü Latif Doğan söylediği şarkılarla geceye renk kattı.

MAHALLİ İDARELER İŞVERENLERİ SENDİKASI (MİS) 7.OLAĞAN GENEL KURULU
GÜNDEM 1. Açılış 2. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı 3. Başkanlık Divanı'nın seçimi 4. Sendika üyeleri/misafirlerin konuşmaları 5. Yönetim Kurulu çalışma raporu, Mali rapor, Yeminli Mali Müşavir raporu ve Denetleme Kurulu raporunun okunması ve görüşülmesi 6. Yönetim ve Denetleme Kurulunun ibra edilmesi 7. Yeni Dönem Bütçesinin kabulü 8. Yönetim ve Denetleme Kurulu Başkanı ve üyelerine verilecek ücretler, her türlü ödenek, yolluk ve tazminatların tespiti ve yönetim kuruluna yetki verilmesi 9. Sendika hizmetleri için daimi veya geçici olarak görevlendirileceklere verilecek ücret, gündelik ve yollukların tavanının tespiti ve yönetim kuruluna yetki verilmesi 10. 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereği Ana Tüzükte Yapılması Zorunlu Değişiklikler ve İlave Değişikliklerin görüşülmesi ve oylanması 11. Yönetim, Denetleme ve Disiplin kurulu asıl ve yedek üyeliklerine gösterilecek aday listelerinin tespiti ve seçim kurulu başkanına verilmesi 12. İlgili Makamlar ve Mahkemelerce Kanuna Aykırı Görülerek Düzeltilmesi İstenen Konular Hakkında Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi 13. Dilek ve Temenniler 14. Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Organlarının Seçimi 15. Kapanış TARİH: 1’inci Toplantı 19 Ekim Perşembe (Saat: 09.00 – 17.00) Çoğunluk Sağlanamazsa 2’inci Toplantı 26 Ekim Perşembe (Saat: 09.00 – 17.00) YER:Cevizlidere Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. No:137/6-7-8 Balgat/ANKARA